Už nechceme jezdit po rozbitých cestách!

20. 9. 2020 / Předvolební videa

V Líbeznicích chceme jezdit po opravdu kvalitních cestách. A už jsme s tím začali. Středočeské cesty zkrátka nemají dobrý základ. Více než 4000 km z nich trpí daleko větším zatížením a také nedostatečnou údržbou. Oboje přispívá k jejich současnému katastrofálnímu stavu.

Více než polovina Středočeských silnic je z takzvaného penetračního makadamu, dnes je zoufale zastaralý. Trápí ho navíc deformace a chybějící krajnice. A koncepce opravy nekvalitního povrchu silnic pořád chybí. Jde jen o nekonečné záplaty bez frézování, bez správného podloží.

Potřebujeme celkovou rekonstrukci až do podkladních vrstev. Je to možné řešit buď kompletní výměnou podloží, nebo rychleji recyklací za studena. Výsledkem jsou opravené a rekonstruované cesty plně připravené na to, aby dlouhodobě unesly dnešní dopravní zátěž.

V Líbeznicích se podařilo postavit novou školu, novou moderní sportovní halu a teď se chystám na novou výzvu. Cesty ve Středočeském kraji. Jsem Martin Kupka a postavím kraj na nohy.

Dopravní infrastruktura

DNES – s ANO, ČSSD a KSČM:

Kraj od roku 2009 dlouhodobě zanedbával investice do nových komunikací. Vláda v čele s ANO nebyla schopna zjednodušit stavební zákon, čímž trpí všechny regiony včetně středních Čech. Téměř 600 krajských mostů je ve špatném stavu, 18 dokonce v havarijním. Scházejí obchvaty měst a obcí. Stále scházejí parkoviště P+R u většiny významných dopravních terminálů. Vznikla pouze další studie plánu výstavby parkovišť P+R, která jen překopala předchozí studii z roku 2016.

PO VOLBÁCH – s ODS:

 • Uděláme pořádek v Krajské správě a údržbě silnic – provedeme zásadní změny v řízení a kontrole KSÚS. Skandálů už bylo dost.
 • Zvýšíme tempo přípravy dopravních staveb. Každý rok nachystáme k realizaci nejméně 10 důležitých projektů.
 • Začneme s výstavbou obchvatů obcí a měst na krajských silnicích.
 • Zajistíme souvislé opravy krajských silnic ve výrazně větším rozsahu.
 • Urychlíme nutné opravy krajských mostů.
 • Zveřejníme dlouhodobý plán rekonstrukce silnic a jeho plnění.
 • Zvýšíme tlak na přípravu a výstavbu klíčových dopravních staveb na státních silnicích: zbývající částí Pražského okruhu, obchvatu Olbramovic a dalších měst a obcí na silnicích I. třídy, chybějících úseků dálnic D3, D4, D6 a D7.
 • Urychlíme realizaci klíčových železničních staveb: rychlodráhy Praha-Letiště Václava Havla-Kladno, Všejanské spojky (Milovice-Vlkava) a zkapacitnění příměstské železnice.
 • Do pěti let propojíme D7 a D8, včetně obchvatu Kralup a nového mostu přes Vltavu.
 • Podpoříme lepší koordinaci a další výstavbu cyklostezek v kraji tak, aby tvořily jeden funkční celek.
 • Zajistíme revizi bezpečnosti krajských silnic a upravíme místa častých dopravních nehod.
 • Při rekonstrukcích krajských silnic budeme zohledňovat specifické potřeby a priority řidičů motocyklů a cyklistů.

Další příspěvky

Přečtěte si naše volební noviny

Už Vám dorazilo JASNO V KRAJI? Tak to už víte, co chceme udělat pro náš kraj. Abychom se nemuseli stydět…

25. 9. 2020 / Aktuality z kampaně

Kupka jede na hejtmana

Mou vášní je budovat, stavět, dávat věci do pořádku. Nevadí mi střídání ročních období, změny počasí… Je mi jedno jestli…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Postavíme zdravotnictví v kraji na nohy

Kraj se stará o 5 oblastních nemocnic a zdravotnickou záchrannou službu, ve kterých pracují stovky lékařů a tisíce zdravotních sester.…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Máme našlápnuto!

1111 km, 260 obcí. Známe kraj líp než jiní. Máme našlápnuto!

20. 9. 2020 / Předvolební videa