Postavíme zdravotnictví v kraji na nohy

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Kraj se stará o 5 oblastních nemocnic a zdravotnickou záchrannou službu, ve kterých pracují stovky lékařů a tisíce zdravotních sester. Jezdí v ní desítky sanitních vozů, které ročně najedou až 36 000 kilometrů. Takže to vypadá jako skvělá a dobře organizovaná pohoda, ale bohužel jen vypadá!

V časech koronakrize vyšla na povrch nepříjemná pravda. Zastavila se obnova sanitek, takže po kraji vyjíždějí za pacienty i vozy s půl milionem najetých kilometrů a posádky jsou přetížené. Na jednu záchranářku dokonce hejtmanka  Jermanová podala úplně zbytečně trestní oznámení. Tak to dál nejde!

Garantuji, že v následujících 4 letech dostane záchranka místo trestních oznámení 100 nových sanitních vozů. A pomůžeme i ambulantním lékařům, kteří jsou solí medicíny. Oni potřebují vědět, že s nimi kraj počítá a zastane se jich, až jim vláda zase uloží další nesmyslné byrokratické povinnosti.

Jako budoucí hejtman prosadím dostupnou a kvalitní péči pro pacienty v celém kraji. Úkolem zdravotní péče je postavit pacienty zpět na nohy.

Jsem Martin Kupka a postavím kraj na nohy!

Zdravotnictví

DNES – s ANO, ČSSD a KSČM:

V krizi se ukázalo, že středočeské zdravotnictví nebylo dobře vybavené. V prvních dnech krize se lékaři, nemocnice i zdravotnická záchranná služba ve Středočeském kraji ocitli na vedlejší koleji a potýkali se s větším nedostatkem ochranných prostředků než všechny ostatní regiony.

Krajské nemocnice se díky práci ODS těsně po minulých krajských volbách podařilo znovu nastartovat k dalšímu rozvoji. V případě Kladna a Mladé Boleslavi jsme odvrátili hlubokou krizi způsobenou vadnými zásahy ČSSD v předchozím období. Pokud by se to v roce 2017 nepodařilo, nedokázaly by obě nemocnice čelit ani krizi letos na jaře.

PO VOLBÁCH – s ODS:

 • Podpoříme zlepšení zdravotní péče ve všech oblastech regionu, bez ohledu na to, zda o pacienty pečuje krajské, městské nebo soukromé zařízení. Budeme lépe koordinovat spolupráci všech zdravotnických zařízení.
 • Budeme hájit důležitou roli všech ambulantních lékařů a ochráníme je před dalšími regulacemi a rostoucí administrativní zátěží.
 • Znovu nastartujeme rozvoj krajských nemocnic. Bude jasno v tom, kolik peněz kraj uvolní na investice do jednotlivých nemocnic, včetně prostředků na opravy a údržbu stávajících budov.
 • Zasadíme se o nastavení efektivní spolupráce s pražskými nemocnicemi řízenými ministerstvem zdravotnictví, která povede k maximální spokojenosti středočeských pacientů.
 • Zajistíme lepší připravenost nemocnic na další možné epidemie. Nemocnice a záchranka zásadně rozšíří zásobu ochranných prostředků a zajistí jejich pravidelnou obnovu.
 • Budeme prosazovat spravedlivější podmínky ve financování zdravotní péče. Mezi úhradami stejné péče v různých zařízeních nemohou být propastné rozdíly.
 • Podpoříme odměňování zdravotníků podle kvality a výkonu. Zlepšíme podmínky pro jejich vzdělávání a odborný rozvoj.
 • Budeme dále modernizovat a rozvíjet zdravotnickou záchrannou službu.
 • Pomůžeme obcím a městům se zajištěním praktických lékařů, pediatrů a zubařů.
 • Podpoříme další rozvoj domácí péče a moderních asistenčních služeb, aby pacienti mohli co nejdéle zůstávat doma a uzdravovat se ve svém domácím prostředí.
 • Ve spolupráci s městy a obcemi podpoříme provoz protialkoholních záchytných stanic.
 • Podpoříme rozvoj digitalizace a telemedicíny v regionu, včetně elektronického objednávacího systému na vyšetření v krajských zařízeních.
 • Zaměříme se na kybernetickou bezpečnost nemocnic a ochranu citlivých osobních údajů pacientů.
 • Zajistíme přístup k vysokorychlostnímu internetu pro pacienty všech krajských nemocnic.

Bezpečnost

DNES – s ANO, ČSSD a KSČM:

Kraj v posledních osmi letech zásadně omezil podporu dobrovolných hasičů. Jde přitom o nezastupitelnou složku zejména při řešení krizových situací v malých obcích. Scházejí dostatečné rezervy pro zvládnutí kritických situací.

PO VOLBÁCH – s ODS:

 • Výrazně zvýšíme podporu jednotek dobrovolných hasičů – každý rok ve výši nejméně 50 milionů korun.
 • Kraj bude zodpovědně vytvářet rozpočtovou rezervu na zvládání následků nepředvídatelných události typu epidemií, povodní, sucha, rozsáhlých požárů apod.
 • Rozšíříme povinné zásoby ochranných prostředků v nemocnicích, na záchrance a v domovech sociální péče.
 • Zaměříme se na IT bezpečnost klíčových krajských společností a organizací.
 • Nastavíme systematickou spolupráci s hasiči, Policií ČR i záchranáři při přípravě na možné krizové situace.
 • Při respektování soukromí všech osob budeme podporovat obce při zvyšování bezpečnosti obyvatel a jejich majetku.
 • Budeme usilovat o zvýšení počtu příslušníků Policie ČR v kraji.

Další příspěvky

Přečtěte si naše volební noviny

Už Vám dorazilo JASNO V KRAJI? Tak to už víte, co chceme udělat pro náš kraj. Abychom se nemuseli stydět…

25. 9. 2020 / Aktuality z kampaně

Kupka jede na hejtmana

Mou vášní je budovat, stavět, dávat věci do pořádku. Nevadí mi střídání ročních období, změny počasí… Je mi jedno jestli…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Už nechceme jezdit po rozbitých cestách!

V Líbeznicích chceme jezdit po opravdu kvalitních cestách. A už jsme s tím začali. Středočeské cesty zkrátka nemají dobrý základ.…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Máme našlápnuto!

1111 km, 260 obcí. Známe kraj líp než jiní. Máme našlápnuto!

20. 9. 2020 / Předvolební videa