Máme plán, jak spravit komunikace v kraji

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Tak se podívejte, kde jsme se ocitli. Tohle je silnice z Černochova v Ústeckém kraji a tady ta samá cesta přechází do Středočeského kraje. A to je špatná zpráva. 

Cesty, silnice, dálnice. mosty, podjezdy, tunely a chodníky. Věci, která nám denně slouží k tomu, abychom se někam dostali. Jejich současný stav je v mnoha případech smutným příběh. A všichni si oprávněně stěžujeme na to, v jak špatném stavu jsou. 

Velká část silnic je v nedostačující až hrozivé kvalitě. 600 mostů je ve špatném stavu a 18 dokonce v havarijním. Neschopné a povýšené vedení kraje za sebou nenechává jen trapné kauzy, ale i pochybné hospodaření na správě silnic. A co je důležitější, nechává bohužel za sebou také stovky kilometrů zničených cest. A to stačilo.

Zastavme úpadek! Cesty nás mají spojovat, ne ohrožovat a zkoušet. Zásadní změna v opravách a výstavbě silnic bude první věc, do které se po volbách pustíme. 

Jsem Martin Kupka a postavím kraj na nohy!

Dopravní infrastruktura

DNES – s ANO, ČSSD a KSČM:

Kraj od roku 2009 dlouhodobě zanedbával investice do nových komunikací. Vláda v čele s ANO nebyla schopna zjednodušit stavební zákon, čímž trpí všechny regiony včetně středních Čech. Téměř 600 krajských mostů je ve špatném stavu, 18 dokonce v havarijním. Scházejí obchvaty měst a obcí. Stále scházejí parkoviště P+R u většiny významných dopravních terminálů. Vznikla pouze další studie plánu výstavby parkovišť P+R, která jen překopala předchozí studii z roku 2016.

PO VOLBÁCH – s ODS:

 • Uděláme pořádek v Krajské správě a údržbě silnic – provedeme zásadní změny v řízení a kontrole KSÚS. Skandálů už bylo dost.
 • Zvýšíme tempo přípravy dopravních staveb. Každý rok nachystáme k realizaci nejméně 10 důležitých projektů.
 • Začneme s výstavbou obchvatů obcí a měst na krajských silnicích.
 • Zajistíme souvislé opravy krajských silnic ve výrazně větším rozsahu.
 • Urychlíme nutné opravy krajských mostů.
 • Zveřejníme dlouhodobý plán rekonstrukce silnic a jeho plnění.
 • Zvýšíme tlak na přípravu a výstavbu klíčových dopravních staveb na státních silnicích: zbývající částí Pražského okruhu, obchvatu Olbramovic a dalších měst a obcí na silnicích I. třídy, chybějících úseků dálnic D3, D4, D6 a D7.
 • Urychlíme realizaci klíčových železničních staveb: rychlodráhy Praha-Letiště Václava Havla-Kladno, Všejanské spojky (Milovice-Vlkava) a zkapacitnění příměstské železnice.
 • Do pěti let propojíme D7 a D8, včetně obchvatu Kralup a nového mostu přes Vltavu.
 • Podpoříme lepší koordinaci a další výstavbu cyklostezek v kraji tak, aby tvořily jeden funkční celek.
 • Zajistíme revizi bezpečnosti krajských silnic a upravíme místa častých dopravních nehod.
 • Při rekonstrukcích krajských silnic budeme zohledňovat specifické potřeby a priority řidičů motocyklů a cyklistů.

Veřejná doprava

DNES – s ANO, ČSSD a KSČM:

Byla dokončena integrace veřejné dopravy, ale nepodařilo se zajistit dost parkovacích stání v uzlových bodech a terminálech veřejné dopravy. Krajská koalice nic neudělala pro zvýšení konkurence na železnici, což by přineslo zlepšení kvality cestování.

PO VOLBÁCH – s ODS:

 • Vyvedeme veřejnou dopravu z propadu způsobeného pandemií. Zajistíme ve vlacích a autobusech bezpečné hygienické podmínky. I ve vlacích bude čisto.
 • Zvýšíme počet spojů a jejich kapacitu tam, kde je kraj v minulosti nemístně omezil, nebo kde je to potřeba. Zlepšíme návaznosti spojů.
 • Vybudujeme záchytná parkoviště u velkých nádraží i malých zastávek na hlavních tratích ve směru na Prahu – nejméně 10 nových P+R parkovišť do 4 let.
 • Zavedeme konkurenční prostředí v regionální železniční dopravě.
 • Vytvoříme mobilní aplikaci, která cestujícím zlepší a usnadní cestování, nabídne aktuální informace o návaznosti spojů a výlukách. Přesné informace o spojích nabídnou i elektronické označníky na zastávkách. Informační tabule budou rovněž ve všech spojích.
 • Zajistíme dostupný internet v regionálních vlacích i autobusech.
 • Ve všech autobusech i vlacích bude možné platit kartou. S jednou jízdenkou bude možné cestovat s různými dopravci i na železnici.

Další příspěvky

Přečtěte si naše volební noviny

Už Vám dorazilo JASNO V KRAJI? Tak to už víte, co chceme udělat pro náš kraj. Abychom se nemuseli stydět…

25. 9. 2020 / Aktuality z kampaně

Kupka jede na hejtmana

Mou vášní je budovat, stavět, dávat věci do pořádku. Nevadí mi střídání ročních období, změny počasí… Je mi jedno jestli…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Postavíme zdravotnictví v kraji na nohy

Kraj se stará o 5 oblastních nemocnic a zdravotnickou záchrannou službu, ve kterých pracují stovky lékařů a tisíce zdravotních sester.…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Už nechceme jezdit po rozbitých cestách!

V Líbeznicích chceme jezdit po opravdu kvalitních cestách. A už jsme s tím začali. Středočeské cesty zkrátka nemají dobrý základ.…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Máme našlápnuto!

1111 km, 260 obcí. Známe kraj líp než jiní. Máme našlápnuto!

20. 9. 2020 / Předvolební videa