Kupka jede na hejtmana

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Mou vášní je budovat, stavět, dávat věci do pořádku. Nevadí mi střídání ročních období, změny počasí… Je mi jedno jestli je noc či den. 

To co chátrá, opravíme. Kde je nepořádek, tam uklidíme. To co spadlo, postavíme znovu. Když chcete dům, který má svůj účel, dobře se v něm bydlí a navíc vypadá hezky, pozvete si architekta. Proč to tak neudělat i v politice?

Co slíbím, to dodržím. Jako budoucí hejtman bych vám ručil za to, že naše domovy budou ještě lepšími místy pro život.

Jsem Martin Kupka a postavím kraj na nohy!

Majetek a investice

DNES – s ANO, ČSSD a KSČM:

Realitou krajských financí je trend rostoucích běžných výdajů kraje. Investice přitom pokulhávají. Kraj stále vlastní obrovské množství majetku, pro který nemá využití, ale ve kterém stále mizí miliony korun. Ty pak chybí na správných místech. Navíc se blokováním majetku zbytečně omezuje rozvoj regionu.

PO VOLBÁCH – s ODS:

  • Upřednostníme investice před výdaji na běžný provoz.
  • Zlepšíme plánování a realizaci krajských investic. Finanční prostředky účelně vyčerpáme v rozpočtovém roce, abychom je nemuseli převádět do dalších let a nepřipravovali kraj o prostředky z evropských fondů.
  • Dokončíme elektronickou evidenci majetku. Poté transparentně nabídneme k prodeji nepotřebný majetek, který již mnoho let chátrá a zatěžuje krajský rozpočet. Scházejí pak prostředky například na rekonstrukce budov středních škol či ústavů sociální péče.
  • Vytvoříme motivační prostředí pro krajské příspěvkové organizace, aby jejich ředitelé a zaměstnanci byli finančně zainteresovaní na dobrém hospodaření své organizace, včetně stavu spravovaného majetku.

Krajský úřad

DNES – s ANO, ČSSD a KSČM:

Vedení kraje pořád váhá, zda a nakolik má otevřít úřad občanům. Turnikety u vstupu zavádí, pak ruší, pak zase zavádí a zase ruší. Vedle toho se neustále dějí změny na důležitých vedoucích pozicích, řada míst je dlouhodobě neobsazených. To jsou symboly bezradnosti při řízení. Místo otevřené komunikace s občany osobně i po internetu se úřad vrací do minulého století a neúspěšně bojuje s řadou správních agend.

PO VOLBÁCH – s ODS:

  • Rozšíříme okruh elektronických služeb, které může občan využívat z domova.
  • Zavedeme otevřený úřad bez turniketů.
  • Omezíme byrokracii vůči občanům i vůči vlastním příspěvkovým organizacím kraje a jejich pracovníkům.
  • Postaráme se, aby vizitkou úřadu byli vždy profesionální, odborně zdatní a vstřícní úředníci.

Další příspěvky

Přečtěte si naše volební noviny

Už Vám dorazilo JASNO V KRAJI? Tak to už víte, co chceme udělat pro náš kraj. Abychom se nemuseli stydět…

25. 9. 2020 / Aktuality z kampaně

Postavíme zdravotnictví v kraji na nohy

Kraj se stará o 5 oblastních nemocnic a zdravotnickou záchrannou službu, ve kterých pracují stovky lékařů a tisíce zdravotních sester.…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Už nechceme jezdit po rozbitých cestách!

V Líbeznicích chceme jezdit po opravdu kvalitních cestách. A už jsme s tím začali. Středočeské cesty zkrátka nemají dobrý základ.…

20. 9. 2020 / Předvolební videa

Máme našlápnuto!

1111 km, 260 obcí. Známe kraj líp než jiní. Máme našlápnuto!

20. 9. 2020 / Předvolební videa